360 Stüdyo Teknoloji

VR-AR-MR-XR-360 Prodüksiyon-Sanal Gerçeklik Gözlükleri Üretimi

Bu bölümde 360 Stüdyo Teknoloji’nin çözüm ortaklarıyla birlikte hayata geçirdiği, uygulama ve projeleri aşağıda başlıklar eşliğinde okuyabileceksiniz.

A. VR/Sanal Gerçeklik Uygulama ve Projeleri
B. AR/Artırılmış Gerçeklik Uygulama ve Projeleri
C. MR/Karma Gerçeklik Uygulama ve Projeleri
D. 360 Prodüksiyon Uygulama ve Projeleri
E. Sanal Gerçeklik Gözlükleri Uygulama ve Projeleri

A-1 KABE GÖZLÜK (Dünyanın İlk VR/Sanal Hac ve Umre Ziyareti)
Dünyanın ilk VR/Sanal Hac ve Umre Ziyaret Programı olan Kabe Gözlük, 360 derece görüntüleme tekniği ile VR teknolojisi kullanılarak hazırlanmıştır.
KABE Gözlük; Hac ve Umreye hiç gitmemiş, gidememiş, gitmek isteyenler, sağlık ve engel durumları nedeniyle gidemeyecek olanlar ile birlikte tekrar o hazzı yaşamak isteyenler için hazırlanmıştır.
Kabe Gözlük, aynı zamanda engelli dostudur. Görme engelli bireyler için betimleme, işitme engelli bireyler için işaret dili ile anlatım tekniği kullanılmıştır.

Fragmanı izlemek için tıklayın.
https://www.youtube.com/watch?v=gRyGujEoCkM

A-2 İŞTE BU 3D VR Sanal Alışveriş Mağazası
(Yapay Zeka ve Nöro Pazarlama Destekli VR/Sanal Alışveriş Mağazası)
Kurum, kuruluş ve bireylere, ürün deneyimleyerek alışveriş ortamı sağlayan sanal mağaza yazılım platformudur. 3D Modelleme, animasyon, kodlama, yapay zeka ile VR Sanal Gerçeklik Teknolojisi kullanılarak hazırlanmıştır.  Sanal gerçeklik ortamında kurumsal bireysel alışveriş imkanı sağlar.

Yoğun rekabet ve karlılıkların düştüğü ortamda fiziki mekan, stok maliyetleri, operasyon ve personel giderlerini azaltarak karlılığı artırma amacını kapsar. Toptan satış mağazaları, perakende satış markaları, e-ticaret firmaları, alışveriş merkezleri tarafından kullanılabilir.

B. AR/ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK PROJELERİNDEN


B-1 EAE Elektrik Busbar Artırılmış Gerçeklik Mobil Uygulaması
EAE Elektrik Şirketi için geliştirdiğimiz Artırılmış Gerçeklik mobil uygulaması/aplikasyonu, Busbar sistemlerinin montaj sürecinde ve sunumlarda kullanılıyor.
Fragmanı izlemek için tıklayın.
https://www.youtube.com/watch?v=gRyGujEoCkM

B-2  AR/Akıllı Kitaplar
Akıllı Kitaplar Artırılmış Gerçeklik projesi, 6 -12 yaş aralığındaki çocuklarımıza, okumayı sevdirmek ve daha eğlenceli hale getirmek amacıyla projelendirmiş, eğitim odaklı bir projedir.
İstiklal Marşımızın yazılma destanını anlatan çocuk kitabında, Mehmet Akif Ersoy’un 3D animasyonu, İstiklal Marşımızın 2 kıtası ve 10 kıtası olmak üzere 2 adet video ve Türk bayrağımızı boyadığımızda kırmızı beyaz dalgalanan animasyonu artırılmış gerçeklik ile deneyimlenebilmektedir.
Google Play’deki resimlerden ilki kitap kapağı olup, AR deneyimi için uygulamayı yükledikten sonra, mobil cihazın kamerasını bu resme doğru tutabilirsiniz.

Fragmanı izlemek için tıklayın.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.VVRR.SihAR

C. 360 PRODÜKSİYON PROJELERİ


C-1 KABE GÖZLÜK (VR/Sanal Hac ve Umre Ziyareti)

C-2 İSYÖN A.Ş.  360 Video Tanıtım Filmi(Gürpınar Balık Hali)

İSYÖN A.Ş. 360 Tanıtım Filmi (Avrupa’nın En Büyük Balık Hali)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden İSYÖN A.Ş. bünyesinde bulunan Gürpınar Balık Hali için, fuar ve tanıtım organizasyonlarında kullanılmak üzere, hazırlamış olduğumuz 360 video tanıtım filmini sanal gerçeklik gözlüğü ile sanki oradaymış gibi deneyimleyebilirsiniz.

Fragmanı izlemek için tıklayın.
https://www.youtube.com/watch?v=3N0hQ8Y06mc&t=

Başlıksız-2

D. Markalara ve Kurumlara Özel Baskılı Cardboard VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üretimi