360 Derece Video Prodüksiyon

ART-HİTİ Dijital Sanatlar olarak, son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan 360 Prodüksiyon konusunda da aşağıdaki başlıklarda hizmetleri vermekteyiz.

360 Video
Günümüzde kameralar 170 derecede sınırlı görüntü kaydedebilirken, 360° kayıt yapabilen kameralar ise özel sensör ve kamera sistemiyle etrafında yaşanan tüm görüntüleri kayıt altına alıyor ve görüntüleri tek noktada birleştirerek hiçbir noktanın gözden kaçmamasını sağlıyor. Böylece 360° olarak çekilen videolar, tek bir nokta yerine istediğimiz noktayı görüp izlememize olanak veriyor. Sosyal medya desteği ile tüm takipçilerle paylaşılabilip, web site üzerinde yayınlanabilir. Sanal gerçeklik gözlükleri ile sanki videonun içerisindeymiş hissi vererek izlenebilmektedir.

360 Fotoğraf
Birden fazla çekilen yatay veya dikey kadrajlı fotoğrafların birleştirilerek oluşturulduğu geniş açıları görüntüleyebildiğimiz bir fotoğraf çekim tekniğidir.
Çekimlerini yapmış olduğumuz 360° fotoğraflarla html ve mobil tabanlı sanal tur oluşturup, bilgisayarlarda, mobil platformlarda ve Google haritalarda yayınlayabiliyoruz.

360 Canlı Yayın
Gelişen teknoloji ile birlikte, canlı yayın akışları da 360° videolarla desteklenebilir hale geldi. Davetlisi olduğunuz, ancak gidemediğiniz etkinliklere, internetin olduğu her noktadan, sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde gidebilmeniz artık mümkün.
Youtube üzerinden 360° canlı yayın hizmeti 19 Nisan 2016 itibari ile başladı. Firmanın amacı dünya çapında düzenlenen organizasyonları internet üzerinden takip etmek isteyen milyonlarca insana ulaşmak. Büyük çaplı konser, festival, fuar, gösteri gibi etkinlikler YouTube tarafından 360° canlı yayın desteğiyle yayınlanacak. Böylelikle dünya çapında anlık bir izleyici kitlesi oluşturulacak.

360 Sanal Tur
360 Sanal tur, genellikle hareketsiz 360 derece görüntülerden oluşan mevcut bir konumun simülasyonudur. Ses efektleri, müzik, grafik, anlatım ve metin gibi diğer çoklu ortam öğelerini de kullanabilir. GPS koordinatları ve VR entegrasyonları ile zenginleştirilebilir. Havadan ya da karadan yük sek çözünürlüklü 360 fotoğraflama tekniği ile oluşturulan sanal turlar, dünyanın her yerinden ziyaretçilerin ilgili lokasyonu deneyimlemelerini sağlar.

360 Ekipmanları
360 Kameralar, 360 Kamera Aksesuarları, 360 Kamera Taşıyıcıları